czwartek, 4 kwietnia 2013

 Tekst ten znalazłam u Pkeli niestety nie mogłam się powstrzymać by również nie zamieścić


Chomik – twórcza osobowość, której pasją stało się robótkowanie. Temu zajęciu poświęca cały czas wolny i większą część oszczędności.
Chomik, to nie tylko miękkie futerko i duże szczęki, ale także 30-40 GB ściągniętych schematów i połowa lub cała szafa drutów, nici i nieskończonych robótek.

Stado chomików – tłum na „gorącym” temacie forum, gdzie jest link do nowego schematu lub modelu.

Atypowa chomikoza – wirus rozprzestrzeniony na forum, nadzwyczajnie szybko mutuje, co powoduje poważne trudności w stworzenie skutecznej szczepionki przeciw niemu.
Etiologia: zaczyna się od odwiedzania forum.
Patogeneza – niekontrolowany przyrost schematów w komputerze i zapasów w szafie,
ostra chomikoza – chroniczna choroba wywołana przez wirusa atypowej chomikowy.
Symptomy – nieustające wrażenie, że schematów jest za mało, a szczególnie TYCH ( o zgrozo!!) nie ma wcale!


Diagnoza – choroba nieuleczalna. Okresowo może pomóc terapia: ściągać schematy 3 razy dziennie – rano, w południe i wieczorem, z przerwami na pracę i zajęcia domowe.


Typowe zaostrzenie objawów chomikozy następuje w kilku przypadkach:
1. kiedy wydaje się, że dawno nie kupowało się żadnych nowych włóczek i akcesoriów w sklepie
2. gdy na forum pojawiły się książki i czasopisma, do których przyssał się inny chomik
3. gdy w końcu rozgryziesz schemat wzoru i nastąpi rozdwojenie jaźni
4. sezonowo: wiosną, latem, jesienią i zimą


Bardzo chory chomik – chomik cierpiący na rozdwojenie jaźni. Chciałoby się i chomikować i szybko pakować pliki, żeby więcej zmieścić na „twardziela”.

Nerwowy chomik – chomik, który miota się przy monitorze, ponieważ komp się zawiesił i schematy się nie ściągają.

Chomik waleczny – chomik, niezmordowanie walczący z serwerami o zarządzanie schematami.

Zamożny chomik – posiadający ogromna ilość kufrów, toreb, pudeł i pudełek z „bogactwem” i kombinujący, na która półkę w szafie dać skarpetki męża, dlatego że akurat na to miejsce trzeba upchnąć nowe pudełko z akcesoriami.

Syndrom chomika – pragnienie uporządkowania wszystkich swoich schematów według tematów-twórców-rozdziałów-podrozdziałów, by dowiedzieć się w końcu jakie się schematy ściągnęło.

Grupa ryzyka – „nowy” , który trafił na forum, potencjalny chomik, jeszcze nie doświadczający całej zgrozy chomikozy, ale już przyglądający się schematom, oglądający „chwalimy się” i z uwielbieniem wpatrujący się w zasiedziałych chomików.

Sala nr 6 – miejsce pobytu wykończonych chomików z diagnozą „chomikoza chroniczna”.
Ciche, spokojne, jasne miejsce, w którym wszyscy TYLKO dziergają, dyskutują o projektantach i chwalą się swoimi robótkami. Jak najskrytsze marzenie – nieosiągalne i iluzoryczne…

Forum – wirtualna Sala nr 6

Ściąganie – strefa żywienia chomików, miejsce, gdzie czują się wolne i spokojne. Przy czasowym braku możliwości ściągania zaczyna się delirka.

Ściągać – zbierać schematy z najbardziej niewyobrażalnych miejsc, niezależnie od języka, którym strona się posługuje, i nawet w swej głębokiej mądrości w tym samym języku poprosić o przysłanie schematu. Zjawisko uboczne przy tym powstające – bezwarunkowa znajomość wszystkich języków świata łącznie z chińskim, jidysz,  mumba-jumba i językiem północnych hodowców reniferów.

Siedzieć na igle – narkotyczna zależność od robótkowania, zdolność do tej czynności w dowolnych warunkach, włącznie z leżeniem, staniem w korkach, a także w dowolnym stanie – w tym w czasie snu…

Delirka - przerwa w robótkowaniu, związana z koniecznością pracy zarobkowej, pracami domowymi lub też z przerwą w dostawie Internetu, gdy masz świadomość, że na forum właśnie rozdają schematy, które oczywiście pilnie trzeba wypróbować.

Chomikowe zapasy – to one właśnie są chlubą narodu, III filarem funduszu emerytalnego- gniazda chomikowe, nory, kufry, załadowane wszelkimi wyobrażalnymi i niewyobrażalnymi akcesoriami, schematami i włóczkami. Często z miłością są porządkowane, wygładzane łapkami i obwąchiwane, radują serce chomika…

Akcesoria – przeróżne dziewiarskie pomoce, łącznie z drutami, szydełkami, widełkami, próbki ściegów, wzorów, igły, nożyczki takie i owakie… w rodzaju i niekoniecznie potrzebne, ale niech tam! A nuż się przydadzą! I jeszcze włóczki różnych rodzajów, nici, wstążki, szmatki i….

Nie dać chomikowi zginąć – wyręczyć chorego na chomikozę, t.j. rzucić w chomika czymś, co dopełni jego zapasy.

2 komentarze:

  1. Hihi to u mnie już chomikoza baardzo zaawansowana ;) Dziękuję za odwiedziny na moim blogu, a tu się troszkę rozgoszczę, jeśli nie masz nic przeciwko :)

    OdpowiedzUsuń